Rekrutacja do szkoły i przedszkola. Start 19.02.2024!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

⚗Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
⚗Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
⚗W ramach Projektu Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe w wysokości 70.000 zł.
⚗ Zakupiliśmy już : Drukarki 3D (szafki na drukarki i filamenty), Kamerę cyfrową, Gimbal ręczny DJI, Oświetlenie do realizacji nagrań (komplet: softbox oktagonalny 70 cm, świetlówka 125 W, statyw, Mikrofon kierunkowy Synco M3 kardioidalny z odsłuchem, Mikroport Kimafun - bezprzewodowy mikrofon krawatowy KM-G130-1 (nadajnik + odbiornik), Statyw fotograficzny studyjny, Greenscreen, Klocki konstrukcyjne KNEX i Morphun, Roboty edukacyjne, Programing Time. Zestaw do nauki kodowania i programowania, okulary ClassVR

⚗ Powyższe sprzęty zasiliły już pracownie szkolne, a odpowiednio wyszkolona kadra wykorzystuje nowatorski sprzęt realizując podstawę programową.

 

Przykładowe działania ze sprzętem @LaboratoriaPrzyszłości:

  • Dzień Kobiet

W kalendarzu ? 8 marca czyli Dzień Kobiet ⚘ Święto stare jak świat.? Już w starożytnym Rzymie mężczyźni obdarowywali kobiety prezentami i spełniali ich wszystkie życzenia. Jesteśmy wierni tradycjom i świętujemy? Męski zespół samorządu uczniowskiego kilka dni temu przeprowadził plebiscyt na Damę Roku 2022 aż w sześciu kategoriach ? Dama elegancji i stylu, Dama z poczuciem humoru, Dama inteligencji, Dama dobrych ujęć selfie, Dama sprawności i gibkości, Dama dobra rada. Ale dopiero dziś nagrodzono nominowane Damy? podczas uroczyststego spotkania, na które zaproszono wszystkie dziewczęta. W imieniu całej męskiej społeczności szkolnej panowie Szymon Serzysko i Brtosz Sołtkiewicz przekazali im moc życzeń i słodki upominek ? ?Fotorelację uwieczniono gimbalem (sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości) #laboratoriaprzyszlosci

  • SuperDoc?

Stało się ? nareszcie. Nowy, wspaniały i niezwykle ciekawy SuperDoc? dołączył do naszej szkolnej "robotycznej" rodziny. I miał dzisiaj nie lada wyzwanie. Uczniowie klasy 2 poznali tajniki zdrowego żywienia. Poza stworzeniem piramidy zdrowia SuperDoc? przygotował dla nich trudne zadania. Dzięki wykorzystaniu kostki ? , kart pracy do nauki kodowania i programowania oraz maty programistycznej określali co jest zdrowe, a co nie. Uczniowie pisali własne kody i określali drogę robota? do produktu. Oryginalna plansza nr 1 zamieniła się w sklep z żywnością? Tam wszelkie wątpliwości związane z wyborem zdrowego czy niezdrowego produktu rozwiewała uśmiechnięta ? lub ponura ☹️ emotka na kostce. Fantastyczną naukę poprzez zabawę zapewnił sprzęt pozyskany w ramach #laboratoriaprzyszlosci

  • Drukarka 3D

3.... 2..... 1..... START! Pierwszy druk 3D w naszej szkole już za nami.  A że #laboratoriaprzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlości lubią nas rozwijać, to  na początku musieliśmy wydrukować niezbędna część do naszej drukarki. Udało się ?

  • Roboty edukacyjne

Nasze nowości robotyczne zapewniają nie lada zabawe i atrakcje. Lego oraz Mboty wymagają od naszych małych konstruktorów wiele kreatywności i umiejętności manualnych. #Laboratoriaprzyszlosci.

  • Gogle VR

Dzięki udziałowi w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości choć przez chwilę możemy się przenieść w świat gier wideo i materiałów filmowych 3D. Wystarczy tylko założyć Gogle VR i rozglądać się w wirtualnej rzeczywistości w zakresie 360 stopni, wykorzystując jedynie ruchy głowy.?

  •  Greenscreen i Zielono mi...?
Jeśli nudzi Was robienie zwykłych zdjęć, zapraszamy do szkolnej biblioteki, która jako centrum kulturalne naszej szkoły poszerzyła swoją ofertę (ściany nie są z gumy, ale?). Jest green screen, gimbal, kamera, lampa i ...pierwsi zainteresowani też?

 

#laboratoriaprzyszłości w naszej szkole pracują pełną parą, a pierwszaki w dalszym ciągu opowiadają owakacjach a nawet odwiedzają dalekie kraje dzięki goglom ClassVR

Data dodania: 2021-12-21 09:22:39
Data edycji: 2023-09-29 12:03:28
Ilość wyświetleń: 759

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Henryk Goldszmit
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej